Ahmet Güvenç

Kurucu Başkan

MÜZİK EĞİTİMLİ RUHUN GIDASIDIR!

Çocuklarınızın kişisel gelişimine önem veriyor musunuz? O zaman onları müzik ile tanıştırın. Müzik insan yaşamına bambaşka manalar katar. Duygusallık ve farkındalığınızı arttırır. Müzik ile tanışan gençler enstrümanlarına hakim olmaya başlayınca bir araya gelip gruplar kurarlar ve boş zamanlarını müzik provaları yaparak değerlendirmeye başlarlar.

Bu provalar, onların birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlar, paylaşmayı ve gerektiğinde fedakârlık yapmayı öğretir müzik Müzik, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutar ve onlara hayatlarının her safhasında kullanabilecekleri bir disiplin sağlar.

Müziği meslek olarak seçenler bunu bir yaşam şekli olarak benimsemeli ve yirmi dört saat müzik ile yaşamalıdır. Müziğin altını da genel kültür, bilgi ve yaşanmışlıkla doldurmalıdırlar. Biz buna bilişsel beslenme diyoruz. Çocuklarımızın blinç düzeyini artırarak, müziği ve hayatı anlamlandırmalarına ışık tutuyoruz.

Anadolu'yu birer metrelik şeritler halinde kesebilsek her metresinde farklı kültürler ile karşılaşırız. Yani, üzerinde yaşadığımız toprak medeniyetin başladığı yerdir... Bu topraklarda bir gün mutlaka dünya sanatının en değerli bireyleri yetişecektir. Bunu başarabilmek için anadolu kültürü ile avrupa tekniğini harmanlamamız gerekmektedir.

Çocuklarımızın bilinç düzeyi memleket aşkı ile doldururken, diğer yandan müziğin evrensel ışığıyla beslenen mükemmel yürekler kazandıracağız bu ülkeye. Bu sebeple LCM (London College Of Music) 'den alınacak diplomalar, çocuklarınızın elinde birer altın bilezik olacaktır. Lisede okuyan bir çocuğumuz, lise ile beraber 8.Grade'i bitirdiğinde, alacaģı 95 puan ile Londrada burslu olarak okuma hakkı nı da kazanacaktır.

Çocuklarımız zaman içinde müziğin dışında başka bölümlere heveslenebilir. Müzikle birlikte üniversitede diğer meslek alanlarına geçmek isteyenlere ise verdiğimiz sertifikalar, yurt dışı sınavlarında onlara %25 artı puan getirecektir.Okulumuzun tüm öğrencileri bu sistem sayesinde, ailelerinden ayrı kalmadan Ingiltereden uluslar arası geçerliliği olan çok değerli bir diploma ya sahip olacaklardır.

Okulumuzun eğitim sistemi çocuklarımıza; evrensel müzik eğitiminin yanında, bilinç düzeyi yüksek bir birey olmayı ve Evrensel kültürün en önemli değerlerinden biri olan Atatürkçülüğü de kazandıracaktır.

Unutmayın ki parmağınızı denize soktuğunuzda dünyamızın yüzde 70'ini oluşturan tüm denizlere de dokunmuş olursunuz. Müziği, meslek olarak seçmeseniz bile müzik ile ilgilenmeniz sizin için çok önemli bir ayrıcalık olacaktır. Benim talebelerim arasında pek çok doktor vardır. Içinde bulundukları stresli ve mesuliyeti büyük ortama rağmen müzik ile kendilerini rahatlattıklarını söylemektedirler.

Etrafınıza baktığınızda siz de mesuliyeti büyük meslekler yapan insanların müzik ile rehabilite olduğunu görebilirsiniz. Müziğin özü sevgidir. Sevgiden ve Müzikten yoksun kalmayın.