Halkla İlişkiler

Özgün Öztürk

Okulumuz Halkla İlişkiler Sorumlusu Özgün Öztürk, 9 Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. Bornova Anadolu Lisesi (BAL) İngilizce Bölümü mezunudur. Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini İngilizce olarak almıştır.

Dublaj çevirmenidir. Belgesel , dizi ve film çevirisi yapmaktadır. Çalıştığı firma ve kanallar: NTV, İMAJ Stüdyoları, Digitürk, TLC, Walt Disney, Discovery Channel, National Geographic, FOX TV, DIGITURK’tür.

Metin yazarıdır. Dönemsel işlerin yanı sıra TRT Belgesel’de yayınlanan Su Savaşları ve Sanayi Savaşları belgesellerinin metin yazarıdır. Bir Aş Hikayesi’nin Türkçe’den İngilizce’ye çevirisini ve altyazısını yapmaktadır.

Köşe yazarıdır. 8 yıl boyunca Yeniasır gazetesinde her Pazar, 3 yıl boyunca Pet City Magazin’de, Star gazetesi AJANDA kültür ve sanat ve Aksi Dergi’de yazdı. Halen 4P1K dergide yazmaktadır.

Yazardır. Çocuk romanları (10-11 yaş: Zeynep’in Dikenli Bebekleri, Bizim Mahalle, Çöpteki Yavrular), Her Şey Bitti, Sıra İtlere Geldi,  Soyun Geliyorum Aşkım kitapları yazarıdır. Çocuk romanlarının ilkini Nusaybin köylerindeki 3.000 çocuğa götürüp ücretsiz dağıtmıştır.

Yaşam Hakkına Saygı Derneği kurucu başkanıdır.  2001’den beri yaşam hakkı savunucusudur.

Dünyanın en büyük kağıt firması Kimberly Clark’ta (Huggies, Kotex, Scotex markalarından bazıları) Key Account Manager (KAM /Zincir Mağazalar Yöneticisi) olarak İstanbul Merkez’de çalışmıştır. Tüm merkezi satın alma görüşmelerini yürütmüş, İstanbul Bölge’deki 30 kişilik merchandising ekibini yönetmiştir. (Sorumlu olduğu accountlar: Migros, Carrefour, Metro, Gima, Real, Tansaş)

Tribal Ajans’ta Ticari Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. Colgate Palmolive Hacı Şakir Türkiye, Shell, Borusan Holding, Adel Kalemcilik, Bounty /Snickers ve birçok accountun merchandising ekiplerini yönetmiş, in-store aktiviteleri ve PR projelerini de hayata geçirmiştir. Colgate Palmolive’in full time / 187 kişilik Türkiye merchandising ekibini yönetmesinin yanı sıra firmaların Türkiye genelinde yaptıkları in-store aktivitelerde Türkiye genelinde ortalama 200 kişilik part-time ekiplerini yönetmiştir. Merhandising ekiplerini  ve in-store aktivitelerini yönetmesinin yanı sıra PR projelerini  yürütmüştür. Shell Trafik Güvenliği etkinlikleri, PRCI’den «Toplumsal Duyarlılık» ödülü almıştır.

Neobe çocuk giyim markası yöneticiliği yapmış, markanın tüm satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmüştür.

5 yıl boyunca menajerlik yapmış, marka yaratmıştır. Yarattığı interaktif ritim ve vokal gösterisi ile temsil ettiği ritim/vokal sanatçısının gösterileri doğrultusunda firmalara özel müzik ve dansın içinde olduğu projeler geliştirerek event-marketing alanında çok özel projelere imza atmıştır. ( «CMS Jantlar Konuşuyor»,  «JKEY ile Okullarda Şiddete Hayır» projelerinden bazılarıdır)

Dünyanın bir numaralı dondurulmuş gıda markası IGLO, Türkiye’den çekilene dek, 3 sene boyunca firmanın sosyal medya accountlarını yönetmiştir. Ayrıca çalıştığı firmalar Koton Kitap, Esstanbul, Dr Osman Erol, Fizyoterapist Gamze Şenbursa / Animarapha. Halen Gülen Andak & Ahmet Güvenç Sanat Merkezi, Kurtalan Ekspres ve Kurtalan Ekspres bas gitaristi Ahmet Güvenç’in sosyal medya hesaplarını yönetmektedir.